Czy warto kupić wózek wielofunkcyjny?

Dodano: Komentarze: 0

Kompletowanie wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępny jest szeroki wybór akcesoriów i sprzętów dla maluszka, które pełnią określone funkcje. Jedną z najtrudniejszych decyzji zakupowych, podejmowanych przed pojawieniem się nowego członka rodziny na świecie, jest z pewnością kupno wózka. Zazwyczaj rodzice kierują się głównie wygodą dziecka, jednakże niemniej ważny jest ich komfort użytkowania. Największy dylemat sprawia im wówczas wybór między wózkami wielofunkcyjnymi a tymi, które mają wyłącznie jedno zastosowanie. Wózki 2w1 czy 3w1 cieszą się dużą popularnością, ale jednocześnie nie są też pozbawione wad. Warto więc wiedzieć, czy taka inwestycja się rzeczywiście opłaca.

 

Czym są wózki wielofunkcyjne i jakie mają zalety?

Wózki 2w1 i 3w1 to takie modele, które rosną wraz z dzieckiem. Ten pierwszy składa się z gondoli, która umożliwia swobodne ułożenie maluszka w pozycji leżącej oraz spacerówki, która jest niezastąpiona po ukończeniu 6 miesiąca życia lub w momencie, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć. Wózki dziecięce 3w1 z kolei poza gondolą i spacerówką są dodatkowo wyposażone w fotelik samochodowy 0-13 kg, który można też montować na stelażu wózka w zastępstwie gondoli. Takie kombinacje pozwalają na wielokrotne wykorzystanie raz zakupionego sprzętu, który nie wymaga wymiany po pierwszych miesiącach i może być wykorzystywane nawet do 3-4 roku życia dziecka.

Kupno wielofunkcyjnego wózka jest zatem dużą oszczędnością zarówno pieniędzy, jak i czasu. Rodzice nie muszą tracić cennych chwil na ciągłe wizyty w sklepach z akcesoriami dla dzieci, a jednorazowy, większy wydatek jest często bardziej opłacalny niż pojedyncze dokupywanie akcesoriów. Mianowicie wielu producentów ma w swojej ofercie atrakcyjne zestawy wielofunkcyjne, w których poszczególne elementy są dużo tańsze, jeśli kupuje się je w pakiecie. Co więcej, jeden wózek jest zdecydowanie łatwiej przechowywać i zajmuje on mniej miejsca niż 3 odrębne elementy. Ponadto jest stabilny i komfortowy oraz w zależności od sytuacji może być wykorzystywany do różnych celów.

 

Czy wózki wielofunkcyjne mają wady?

Wózki wielofunkcyjne jak wszystkie akcesoria nie są pozbawione wad. Dość problematyczny może być jednorazowy, duży wydatek. Niemniej jednak warto pamiętać, że po kilku miesiącach wymiana wózka i tak będzie konieczna, a wówczas nie będzie możliwości  skorzystania z atrakcyjnego pakietu, który po przeanalizowaniu kosztów może być w efekcie większą oszczędnością. Kolejnym zarzutem dla wózków wielofunkcyjnych jest sugestia, iż nie spełniają oczekiwań. Najczęstszym przedmiotem niezadowolenia są foteliki samochodowe w modelach 3w1. Niektórzy twierdzą, iż nie są bezpieczne i nie gwarantują odpowiedniego zabezpieczenia w trakcie jazdy. Należy być jednak świadomym tego, że są marki, które oferują atestowane akcesoria i to właśnie na ten aspekt rodzice powinny zwracać szczególną uwagę przy wyborze wielofunkcyjnego sprzętu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Nowe posty