Jak wybrać pierwszy wózek dla dziecka?

Dodano: Komentarze: 0

Wybór pierwszego wózka dla dziecka nie jest prosty. Trudno jest znaleźć egzemplarz, który spełniałby wszystkie wymogi bezpieczeństwa, był zwrotny, dobrze amortyzował wszelkie nierówności,  a przy okazji cieszył oko swoim wyglądem. Trzeba pamiętać o tym, że w pierwszych miesiącach życia niemowlak potrzebuje wózka głębokiego – tzw. gondoli, w której będzie mógł bezpiecznie leżeć i spać. Dopiero po skończeniu szóstego miesiąca życia, gdy maluszek już w miarę stabilnie siedzi można zaopatrzyć się w typową spacerówkę, która pozwoli dziecku na swobodne ułożenie się w dowolnej pozycji oraz zwiedzania otoczenia na siedząco.

 

Dostosuj typ wózka do swoich potrzeb

Wybierając wózek dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób będziemy z niego korzystać. Jeśli wiemy, że często będziemy go wnosić po schodach, rozsądnym jest zainwestowanie w egzemplarz posiadający aluminiowe ramy. Mimo tego, że ten typ tworzywa jest odrobinę mniej trwały, to jest zdecydowanie lżejszy od innych materiałów np. stali. Trzeba także uwzględnić to, że do wagi całkowitej dochodzi masa dziecka oraz wszystkich zabranych ze sobą rzeczy, co potęguje wysiłek związany z codziennym spacerem.

Kolejnym ważnym aspektem, który zdecydowanie należy uwzględnić, jest wielkość kół. Jeśli wózek będzie często użytkowany na polnych dróżkach, to warto zakupić taki, który będzie posiadał duże, pompowane koła. Dzięki temu wózek bez trudu pokona wszelkie nierówności i doskonale zamortyzuje wstrząsy, co sprawi, że dziecko nie obudzi się podczas spaceru.

Małe koła sprawiają, że wózek jest bardziej zwrotny. Idealnie nadają się do prowadzenia po płaskich nawierzchniach, które nie posiadają głębokich nierówności.

Należy także zwrócić szczególną uwagę na dno wózka. Powinno być ono wykonane z drewna lub ze styropianu. Tego typu tworzywa gwarantują bardzo dobrą termoizolację, co pozwoli na utrzymanie komfortu cieplnego maluszka.

 

Wózek 2 w 1 – czyli gondola i spacerówka w jednym

Wózek 2 w 1 wydaje się być rozsądną opcją, ponieważ zawiera zarówno gondolę, którą użytkuje się do 6 miesiąca życia dziecka, a po tym czasie spełnia funkcje klasycznej spacerówki. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ zamiast dwóch oddzielnych wózków, można zakupić jeden.

Komentarze

Dodaj komentarz

Nowe posty