Drapaki dla kotów

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Nowe posty

Drapaki dla kotów

Niemal każdy właściciel kota przerabiał ze swoim zwierzakiem temat drapania mebli oraz wyposażenia domu. Drapanie jest naturalnym zachowaniem zwierzęcia. Kot w ten sposób oczyszcza swoje pazurki z ze złuszczających się martwych płytek, które zostają zastąpione nowymi – ostrzejszymi. Stąd popularny pogląd, że koty poprzez drapanie ostrzą sobie pazury. Jak widać to nie do końca prawda. Drugą niemniej ważną funkcją kociego drapania jest potrzeba oznaczania swojego terenu. Zwierzak w ten sposób zostawia nie tylko fizyczne ślady pazurów, ale i swój zapach pochodzący z gruczołów zapachowych znajdujących się w poduszkach łap. To trochę tak jakby kot chciał przez to „powiedzieć” innym osobnikom swojego gatunku „To moje miejsce. Ja tu rządzę!”.

Ratunkiem dla mebli w takiej sytuacji jest zakup odpowiedniego drapaka. Jest spora szansa, że ciekawy model kociego mebla skutecznie odwróci uwagę zwierzaka od domowych sprzętów. Idealny drapak dla kota to taki, który będzie podobnie atrakcyjny jak ulubione meble. Powinien więc być wysoki, aby nasz pupil mógł się bez problemu wyciągnąć, stojąc na tylnych łapkach – jest to absolutnie ulubiona kocia pozycja do drapania. Równie ważne jest, aby drapak był pionowy, dzięki czemu zapewni zwierzęciu niezbędną dawkę ruchu podczas pokonywania kolejnych poziomów zabawki.

Wybierając drapaki dla kotów dostępne w naszym sklepie online, kierowaliśmy się powyższymi wskazówkami. Dlatego kupując „koci plac zabaw” u nas masz pewność, że Twój mruczek się w nim zakocha od pierwszego…podrapania.